"Tüm Ürünler %100 Doğal Çevre Dostu ve Kyoto Protokolüne dahildir."
                               Company profile
 

 
CYPHER LTD. HABERLER
 
<<< Haberler sayfasına geri dön
 

15.MART. 2006, Tüm dünyada EarthZyme ile islenen tasima yollarinin agir yüklere karsi dayaniklilik kapasitesi .


 

Tüm dünyada madencilik endüstrisinde ve ayni zamanda kerestecilik ve petrol islerinde siklikla kullanilan agir yük kamyonlarindan faydalanilabilmesi için EarthZyme yollarinin ne denli etkili oldugunu göstermek amaciyla bir pilot proje gerçeklestirilmistir.

Bu fotografta, Kolombiya’da yer alan Güney Amerika’nin en büyük kömür madenlerinden bir tanesinin yolunda EarthZyme kullanimi görülmektedir. Bu madende yilda yaklasik olarak iki milyon ton kömür elde edilmektedir ve 6’ya 1 verimsizlik orani sözkonusudur.

Bu maden 380 ton kapasiteli CAT 793 kamyonlari ve 140 ton kapasiteli CAT 777 kamyonlari kullanarak yilda yaklasik 15 milyon metre küp kömür nakliyesi yapmaktadir. Bu madendeki tüm kömür yükü iki seritli kamyon yoluyla yaklasik 32 tonluk bir trafik halinde nakledilmektedir. Bu son derece agir yük tasiyan kamyonlar, 5 dakikalik araliklarla bir CAT 793 ve 1.3 adet CAT 777 olmak üzere günde 22 saat boyunca EarthZyme ile islenen yol üzerinde seyahat etmektedir. Bu büyük maden, Kolombiya’nin toplam kömür üretiminin %20’sini üstlenmektedir. Bu, güçlü ve ayni zamanda çevre dostu yollara ihtiyaç duyan tüm agir sanayi kollari için umut verici bir durumdur.

Bununla birlikte resimde görülen tozlarin kamyonlardan geldigi göz önünde bulunduruldugunda, bu zararli parçaciklarin yüklerden dogaya karismasini engellemek üzere tüm kamyonlarin Dust Stop ile kaplanmasi düsünüldügünden, acilen Dust Stop tedarik edilmesine neden olmustur. Yeni yasalar da ayrica sadece nakliye sirasinda tozun havaya ve dogaya karismasi degil ayrica örnegin madenler gibi alanlarda, burada çalisan isçilerin soluduklari havaya karismasini da engelleyecek sekilde çesitli tedbirlerin alinmasini zorunlu hale getirecektir

 
 

 
 

 
         
 

 
     

« geri

ileri»