"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 

 
CYPHER LTD. HABERLER
 
<<< Haberler sayfasına geri dön
 

29.ARALIK. 2005, Güney Afrika Mpumalanga’da SAPPI’nin sikça kullandigi zorlu bir orman yolunu basarili sekilde stabilize etmek için Earthzyme kullanildi.


 

Asagida görünen yol SAPPI için Güney Afrika Mpumalanga’daki sarp ormanlik kesiminin en elverissiz bölümünde insa edildi. Test yolu bütünüyle 600 metre uzunlugunda 8 metre genisligindeydi ; önceden Mpumalanga’da yer alan SAPPI’nin tüm orman yollari arasinda en sik bakim gerektiren yer oldugu için bu bölge seçildi. Su an yol Earthzyme ile stabilize edileli henüz bir kaç ay oldu ve haftanin yedi günü her biri yaklasik 65 ton gelen günde 25 kamyon gelip geçmesine ragmen yol bakim gerektirmiyor. Bu çok yüklü kamyonlar yol tamamlandiktan sadece bir gün sonra Earthzyme ile iyilestirilmis yolu kullanmaya basladilar.

Bununla birlikte yogun trafigin yanisira bu önceden gizli tehlikelerle dolu yol günlük temelde daha pek çok diger araç ve kamyona da hizmet etmektedir. Yolun bu bölümü için sadece 20.3 litre Earthzyme kullanildi ve hiç bakim gereksinimi olmadigi da göz önünde bulunduruldugunda bunun maliyet etkinligi yüksek olan bir uygulama oldugu kanitlanmaktadir. SAPPI’deki mühendis ve yöneticiler yoldan son derece memnunlar ve su an Earthzyme kullanarak yakin gelecekte daha yüksek tasima kapasiteli orman ve diger baglantili yollari yapma niyetindeler.  

 
 

 
 

Yapim asamasindaki SAPPI orman yolunun sert virajlarindan biri

Earthzyme ile basarili stabilizasyondan sonra SAPPI orman yolu

 
         
 

 
     

« geri

ileri»