"Tüm Ürünler %100 Doğal Çevre Dostu ve Kyoto Protokolüne dahildir."
                               Company profile
 

 

GÜNCEL

 
<<< Güncel sayfasına geri dön
 

05.HAZIRAN.2008 DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

 

Dünya Çevre Günü

 

1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir.
Her yıl düzenli olarak haziran ayının ikinci haftası ile başlayan haftayı, Çevre Koruma Haftası olarak kutluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere çevre bilinci kazandırmak amacıyla Dünya Çevre Günü’nde, okulları bir gün süreyle tatil etti. Bu senenin teması ise ‘Temiz Sular ve Temiz Türkiye’ idi. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerle birlikte birçok ilde Çevre Temizliği’ni aşılamak için temizlik çalışmalarında bulundu.
Sanayi artıkları, spreyler, yakıtlarla ortaya çıkan gazlar, dumanlar, petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etmenlerin başında geliyor. Bunun sonucunda, havalar ısınıyor, küresel ısınma dünyayı tehdit ediyor, su kaynakları azalıyor ve gün geçtikçe canlı türlerinin  sayıları azalıyor ve doğanın dengesi bozuluyor. Doğanın korunması ve tahribatının engellenmesi zorunludur. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmeleri mutlaka önlemek, yeşil alanları ve hayvanları koruyup çoğaltmamız gerekiyor, bilinçsizce tüketimde bulunmamalıyız.
Kısacası çevremizi, doğamızı ve geleceğimizi yok etmemek için üzerimize düşen görevleri yaparak, bilinçli vatandaş olmalıyız.

 
 
 
 
 

 


« geri

ileri»