"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 

Toprak Blokları (EarthBlocks) Makinesi


Toprak Blokları (EarthBlocks) Sık Sorulan Sorular | EarthBlock Makinesi | Çalışırken EarthBlock Makinesi  | EarthBlock Evler | Diğer Fotoğraflar

 

 

TOPRAK BLOKLAMA (EARTHBLOCKS) MAKİNESİ

ISO 9001 Sertifikalı

 

GENEL BİLGİLER

EarthBlock makinesi, aslında gelişmekte olan ülkeler için toprak, atıklar ve çamurdan inşaat blokları oluşturmak için tasarlanmıştır.  Bu amaçla basit prensiplere dayandırılmıştır. Çalıştırması, taşıması,daha az parçası olması sebebiyle bakımı ve gerektiğinde tamiri kolaydır. Çok basitti ve hala basitlikte en ileri düzeydedir, ancak geniş ve çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Şimdi, düşük maliyetli evler, modern binalar ve çok sayıda diğer yapılar için mevcut en iyi toprak bazlı bloklarla sonuçlanacak şekilde büyük miktarda toplu üretim için modern donanım, sahada üretim için taşınabilir donanım, dizel veya elektrik motor seçeneği ve diğer önemli seçenekler sağlayan yeni kanıtlanmış teknolojili bir ISO 9001 onaylı fabrikada ustalıkla üretilen teknolojik mükemmelliğin zirvesine ulaşılmıştır.   EarthBlock makinesi gerçekte kullanıldığı 1990’dan beri geliştirilmektedir ve bu deneyim sahada, büyük miktarda Tüzel ve Münferit Müşteriyle birlikte, USAID, World Vision International, bir kaç Yabancı Devlet, USDA, çok sayıda Dünya Yardım Kuruluşu gibi müşteri tabanıyla birlikte, EarthBlock’ların en başarılı olduğunu ve bugün bilinen en iyi maliyet değer oranlı, sürekli olarak etkin blok yapma sistemi olduğunu kanıtlamıştır.  EarthBlock, tüm dünyada düşük maliyetli ev için bütün dünya talebini karşılayacak en eksiksiz güvenilir ve kanıtlanmış çözüm yolu olarak bilinmektedir.
Sıkıştırılmış blokların kullanılması, binaların daha hızlı ve geleneksel metotlardan daha ekonomik şekilde inşa edilmesini mümkün kılmaktadır. EarthBlock makinesiyle ve EarthZyme çözüm yoluyla bloklar üretilmesi, maksimum kolaylık ve neticenin garantisidir. Maliyet çok düşüktür, karşılaştırmalar yersizdir ve neticeler dünya çapında kanıtlanmıştır.

KABA MALZEMELER (Sürdürülebilir Gelişmenin Garantisi)

EarthBlock makinesi, blokların inşası için tüm dünyadaki malzemeleri kullanma kapasitesine sahiptir. Bunlar, minimum kil içeriği mevcut olduğu sürece çeşitli nitelikte mineral malzemesiyle

birlikte topraklardır.  Bir bloğun birleşenleri çeşitlidir. Genel olarak, kum, kil, toprak ve su gerekir. Test her zaman gereklidir ve az miktarda enzim dengeleyici olarak eklenir. En iyi sonuçlarla diğer çözüm yollarının ötesinde bir enzim olarak EarthZyme sahada ve laboratuarda test edilmiştir. Bir dengeleyici veya enzim kullanılmadığında su gidericisi olarak harici bir kaplamanın kullanılması gerekir. DustStop bu uygulama için tavsiye edilen çözüm yoludur, ancak EarthZyme her zaman büyük bir farkla en dayanıklı blokları üretmek için en iyi yöntemdir.  İnşaatta blokların arasında harç kullanılabilir veya yeni üretilen bloklar üst üste dizilerek havada kurumaya bırakılır. Enzimle işlem gören bloklar, çabuk montaj ve blokların kalıcı bir şekilde bağlanmasını sağlayarak duvarda hemen sertleşir. Tercih edilirse, toprak karışımının ideal harcı oluşturması için EarthZyme kullanılır ve dayanıklı, uygulaması kolay, maliyet bakımından faydalı olacak şekilde tüm süreci basitleştirir.

BLOKLAR (%100 Çevreyle Dost)

EarthBlock makinesi, 4 inç yüksekliğinde, 8 inç genişliğinde ve 12 inç uzunluğunda, ağırlığı yaklaşık 25 - 30 pound (1 pount = 454 gr) olan yüksek yoğunluklu sıkıştırılmış bloklar oluşturur.  EarthZyme solüsyonunun eklenmesi, her bloğa çok büyük bir yoğunluk kazandırır. Genişlik, 4x2x12 ve 4x12x12 arasında farklılık gösterir. Tüm EarthBlock’lar büyük ölçüde endüstri standart CBR test kodunu aşmış durumdadır. Makine, makineye takılı olan bir mil etrafında dönen kova kullanılarak manüel olarak yüklenir. Operatör kovayı önceden belirlenen bir miktar toprakla doldurur ve toprağı hazneye dökmesi için kovayı yukarıya doğru taşır, hidrolik şahmerdan önceden boyutlandırılmış bloğu üretmek için aşağı doğru harekete geçer. Renk ve doku düzeni gerektiğinde mevcuttur. Emek kullanımı önemlidir ve bu EarthBlock sistemiyle tamamlanabilir. Bloklar yapıldıktan sonra gerekiyorsa ısmarlama delikler yapmak için bir aygıt mevcuttur ve EarthZyme tedariğini içeren diğer seçenekler mevcuttur. EarthBlock’ların çok doğal ve kullanıldıkları çevreye uyan bir görünümleri vardır.

MAKİNE (Taşınabilir Model)

EarthBlocks patentli hava koşullarına dayanıklı makine, baş halkası dahil yaklaşık 13,25 feet uzunluğundadır. Beş feet yüksekliğinde ve tekerlek dışından tekerlek dışına altı feet genişliğindedir. Ağırlığı yaklaşık 3000 pound’dur ve nakliyesi ve kurulması çok kolaydır. KD montaj sistemi, birden çok birimin konteynırla taşınması için mevcuttur. EarthBlock makineleri, gereken herhangi bir bölgeye aynı zamanda çok etkin bir şekilde birbirinin ardı sıra nakledilebilecek şekilde donatılmıştır.  Makine, dakikada 8,5 galonluk dişli pompaya takılı 9 beygir gücünde dizel motor kullanmaktadır.  10 beygirlik bir elektrik motoru, taahhüt edildiğinde kolayca sağlanabilecek çok uygun bir seçenektir. Paslanmaz hava koşullarına dayanıklı boyaya kadar tüm bileşenler, en yüksek imkanlarla önceden test edilmiş niteliktedir. Baskı çemberi, belirtilirse 10.000'e kadar yükseğe çıkabilecek 7000 p.s.i. randımanıyla 4 inç yüksek basınçlı hidrolik silindir özelliğine sahiptir. Bir 2.500 p.s.i. hidrolik silindir sıkıştırma çemberini kapatmak ve bloğu atmak için kullanılır. Hidrolik haznesi 30-40 galonluktur. Benzin veya elektrik motoru isteğe bağlıdır. Gelişmekte olan ülkelerde dizel genellikle kullanım için en pratik olandır. Sağlamlığın yanında esneklikte burada önemlidir.  Personele bağlı olarak blok çıkışı saatte 160 ile 200 blok arasındadır. EarthBlock taşınabilir makineleri ayrıca günde 8 saatte 3.000 blok üretebilen “çift çember sistemi” şekline getirilebilir. Makineye adapte olmak kolay olsa da genellikle 3 ile 5 kişiye her zaman ihtiyaç duyulur.  Çok önemli bir etken enerji tüketimidir. İtibarlı bir üniversite olan Illinois Üniversitesi Araştırma Çalışması, yalnızca 2.500 b.t.u.’luk kanıtlanmış bir kullanım olduğunu rapor etmiştir, EarthBlock’lar pazardaki inşaat malzemeleri arasında en düşük enerji tüketimine sahiptir. Bu, üretim sırasındaki bu çok büyük enerji tasarrufu ve ister aile evi, ister endüstriyel veya tarımsal olsun ev veya binanın tüm ömrü veya kullanımı boyunca çok belirgin enerji maliyeti tasarrufu demektir. 

KURULUM (Taşınabilir Model)

Makine 5, 10 dakikada kurulabilir ve çalışmaya başlayabilir. Bir operatör dakikalar içerisinde eğitim görebilir ve 1, 2 saat içerisinde makineye tamamen aşina olur. Makine, çok miktarda blok üretmek için yarı kalıcı kurulumda kullanılabilir veya gerekiyorsa bir şantiyeden diğerine kolaylıkla taşınabilir.  Makine çok güçlü, basit ve güvenilirdir ve dünyanın her yerinde bulunabilecek standartta hidrolik bileşenleri kullanır. Yarım inç, 1 inç veya bir buçuk inç çelik plaka, sıkıştırma çemberinin üretiminde kullanılır ve tüm koşullara dayanabilir.  Makine ömrünü basit bir bakım ve dikkatle tamamlayabilir. EarthBlock makinesi, ister toplu üretim modeli olsun, ister taşınabilir model olsun, tüm alanlarda uzun süreli kanıtlanmış bir teknolojiye sahiptir.
 

 
EĞİTİM VE ÖĞRENİM

EarthBlocks, EarthBlocks teknolojisi ile ilişkili tüm çalışma ve bir çok uygulamada, tüm kullanıcılara ve ilgi gruplarına yönelik bilgi veren gelişmiş bir eğitim programına sahiptir. EarthBlocks teknik kadrosu, teknik ve öğrenim dereceleriyle ve bir kaç on yılık deneyimle bu sahadaki uzmanlardan oluşmaktadır.  Sahada yer alan bu teknik uzmanlarla, düşük maliyetli evler, kurumlar, tarımsal binalar, dekoratif ürün geliştirme, felaket yardımı projeleri, çiftlik geliştirmeleri, endüstriyel binalar ve diğer kullanımlar için olan projeleri kapsayacak şekilde EarthBlocks sistemlerinin her safhasında eğitim vermeleri konusunda anlaşma yapılabilir.  EarthBlocks profesyonellerin bu konularda emsali yoktur ve onların eğitim ve öğretimlerinin dünya çapındaki değeri, her zaman elde edilebilecek çok değerli bir varlıktır.