"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
YOLLAR


 

Yollar günümüzde mevcut toz kirliliğinin en büyük kaynağıdır. Bu dünyanın hemen halletmesi gereken çok ciddi bir durumdur ve bu hassas dünyada yaşayanların tümünün yararı için sürekli şekilde düzeltilmesi gerekir. Sadece yollardan kaynaklanan asılı partikül miktarı sorunu, yeni yolların üretilmesine ve sonuç olarak sürekli kullanılmalarına bağlı olarak üs sayılı miktarlarda artmaktadır.   Bir araç yolda her seyir ettiğinde büyük miktarlarda toz ve arkalarında dev toz bulutları bırakmak suretiyle zararlı toz gidericileri yoldan kaldırırlar. Zehirli yol kirletici maddeleriyle dolu bu toz bulutları, oluştukları yerde kalmazlar. Daha doğrusu toz partikülleri rüzgara maruz kalırlar ve havada rastgele dağılırlar. Bu toz sonra toprağı, suyu ve bitki yaşamını kirletecek şekilde toprağa geri döner ve insan, bitki örtüsü ve vahşi yaşam üzerinde çeşitli ters etkileri vardır. Herkes bu acil değişikliğin bir parçası olabilmek için birlikte hareket etmelidir ve zehirli maddelerin bir daha tekrar kullanılmaması için mümkün olan rolü oynamalıdır. Gelecek nesiller bunun olabilmesine bağlıdır ve yalnızca mevcut nesil bunu gerçekleştirebilir.

Yollardan kalkan toz PM 10 ve PM 2 olarak bilinen çok ince partikülleri içerebilir.5. En büyük kaygı, bir toz bulutunun bir bölümünü oluşturan PM 2,5 partikülleri içindir. PM 2,5, boyut olarak 2,5 mikrondan daha az partiküllü madde sorununa ilişkindir.  PM 10 partiküller 10 mikrondan daha küçüktür. On mikron, yaklaşık insan saçının 1/7’sine eşittir.

Toz kirliliğinin kaynağı olan yollar hakkındaki yanlış kanı, yalnızca kaplamasız yolların zararlı tozlar ürettiği şeklindedir. Bu yanlıştır. Kaplamalı ve kaplamasız yollar, çeşitli araba ve kamyon parçalarından ortaya çıkan zararlı tozların kaynağıdır. Günlük kullanımdan kaynaklanan araç parçaları üzerindeki aşınma ve yıpranma, aracın çeşitli bölgelerinden çıkan zararlı tozları üretir.   Şasideki mevcut kirleticilerle birlikte zararlı egzoz borusu çıkışı, lastik aşınması tozu, fren balatası tozu ve motor aşınma tozu, yalnızca arabalardan ortaya çıkan tozun kaynaklarını oluşturmaktadır.  Dust Stop, yolun yüzeyini kaplayarak ve bu partiküllerin uçmasına izin vermeyerek toz kaynağını ortadan kaldıran mükemmel çözümdür. Dust Stop ayrıca çeşitli şekillerde çevreyi kirleten asılı partiküllü madde sorununa dönüşmeden ince PM 2,5 ve PM 10 partikülleri engelleyecektir.   Bununla birlikte EarthZyme herhangi bir yol yüzeyini kalıcı olarak sağlamlaştırmak için kullanılabilir ve toz kirliliği etkilerini de tamamen kontrol edecektir.  Dünyanın her tarafında esas olarak yolların neden olduğu tozun ana kaynağı yalnızca insandır ve yeryüzü yaşam biçimlerinin diğer formları üzerindekiyle birlikte insanlık üzerindeki bu yok edici etki, şimdi genel oranlara ulaşmıştır. Bunu değiştirebilmek yalnızca insanın kararıdır, ancak zaman bizim tarafımızda değildir, artık tamamlanması gerekmektedir.