"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
KALKIŞ PİSTLERİ VE HELİKOPTER PİSTLERİ


 

Kalkış pistleri ve helikopter pistleri toz kirliliğinin ana kaynağıdır. Bu yüzeylerin tekrarlı kullanımı, sürekli gelişen toz kirliliği problemini artıran çok miktarda tozu havaya kaldırır. Kalkış pistleri ve helikopter pistlerinin çoğunluğunun kaplamalı yüzeyleri yoktur, bu yüzden içerdikleri maddeler havalanır ve rastgele çevreye yayılır. Bu maddeler genellikle kum ve çakıldan oluşur ve müteakiben kayıp mülkün sahibi tarafından karşılanacak dev yenileme ve onarma faturalarına neden olabilir.  Dust Stop, bu maddeleri birbirine yapıştırmak için ve asılı partiküllü madde olarak atmosfere yayılmasının engellenmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Kalkış pistleri ve helikopter pistlerinden gelen toz kirliliği ile ilgili bir başka büyük kaygı da, havalanan dev toz bulutlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan görüş mesafesindeki aşırı derecede azalmadır. Uçaklar ve helikopterler konmalarından veya havalanmalarından sonra arkalarında, alanı hemen sonra kullanacak birisi için ciddi güvenlik riski oluşturacak şekilde dev toz bulutları bırakırlar. Bu toz, kullanılmalarından sonra uzun bir süre için pistleri ve helikopter pislerini kullanılmaz hale getirir. Toz yalnızca görüş mesafesini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda pistlerde ve helikopter pistlerinde veya civarında çalışan bireylerin sağlığı için de ciddi bir risk oluşturur. Maalesef toz, çevreye de çok zararlıdır ve havayı, suyu, toprağı ve bitki örtüsünü kirletmektedir.

Cypher’in bu çok zararlı toz kirliliğine bir son vermek için iki sürdürülebilir çözüm yolu vardır. Dust Stop, toz kontrolü ihtiyaçlarına uyan ve onları aşan, çevreyle dost bir toz gidericidir. Pistlerin veya helikopter pistlerinin yüzeyine uygulanacak bir Dust Stop katmanı, toz partiküllerini başarılı bir şekilde birleştirecek, atmosferde serbest kalmalarını engelleyecektir. EarthZyme, pistlerin ve helikopter pistlerinin yüzeyini kalıcı şekilde güçlendirecek bir toprak sağlamlaştırma ürünüdür. EarthZyme, aynı zamanda kalıcı bir tozdan arınmış çevre için tüm toz partiküllerini tamamen bastırırken, ömür boyu sağlamlaştırılmış bir yüzey sağlayacak kalıcı bir çözümdür.