"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
MEYVE FİDANLIKLARI VE SEBZE ÇİFTLİKLERİ


 

Yıllardır meyve ve sebze yetiştiricileri, tarlada çalışanların kendileri tarafından kullanılan yollar ve patikalardan kaynaklanan bir toz katmanıyla ürünlerinin örtülmesi problemine bir çözüm aramaktadırlar.  Bu toz, gözeneklerini tıkayarak gelişmesini engelleyecek ve su, oksijen ve güneş ışığından esas besinini absorbe edebilmesini zorlaştıracak şekilde meyvenin yüzeyini kaplar.  Bitkinin su, oksijen ve güneş ışığını absorbe edebilme yeteneğinin engellenmesi büyük ölçüde Yeryüzündeki tüm bitkilerin yaşamında anahtar rol oynayan fotosentez yapabilme yeteneğine mani olur. Bu zehirli tozun zararlı etkileri, tarla veya çiftliklerde oluşan dev ekonomik kayıplarla sonuçlanarak büyük miktarda meyve ve sebzeyi ortadan kaldıracaktır.  Toz yalnızca meyvenin sağlığı için zararlı değildir, ayrıca alışılmış toz gidericileri meyve veya sebzelerin çevresindeki herhangi bir yerde kullanılırsa, bu süreçte beslenmemizin bir parçası olarak insanlar tarafından yenecek bu zehirli kimyasalları tehlikeli denkleme ekleyecektir. 

Geçerli toz giderici ürünler, her tür meyve ve sebze için sağlıklı gelişme koşullarından bahsetmenin imkansız olacağı şekilde zehirli kimyasallar içerir.  Yalnızca imkansız olan bu koşullarda gelişmesi değil, ayrıca bu şekilde bir gıda gelişimi insan tüketimi için sağlıksızdır. Bu yüzden bu gibi durumlarda Dust Stop’un kullanılması tamamen idealdir. Dust Stop, kimyasal veya zehirli katkı maddeleri içermeyecek şekilde %100 doğal kaynaklardan elde edilir. İdeal gelişme koşulları sağlar ve meyve ve tarlada ve civarında çalışan insanlar için tamamen zararsızdır. Dust Stop, neticede parçalandığında gelmiş olduğu yeryüzüne organik maddeleri geri döndürmesi ve hayati “doğal döngü”yü devam ettirmesi nedeniyle gerçekte gelişme koşullarını iyileştirebilir. 

Dust Stop, işçilerin büyük miktarlarda zararlı toz kaldırmadan bakımı sağlanılan meyve bahçesi veya çiftlik bölgesindeki işlerine gitmelerine izin verecek şekilde toz partiküllerini zeminde tutar.   Ürünün uygun şekilde kullanılmasıyla, daha sağlıklı işçiler ve daha fazla doğal gıda ürünü üreticisi olarak tanımlanabilecek daha iyi bir ünle birlikte daha sağlıklı ürün elde edilecektir.  Dust Stop, ayrıca haşere kontrol yeteneği için de kullanılabilir. Taze sitrenella (bir ottan çıkarılan yağ) kokusu, büyük miktarlarda ürün tüketen ve çok miktarda ürünü kullanılmaz hale getiren haşaratın ve küçük hayvanların caydırılmasına yardımcı olur.  Bu nedenle Dust Stop iki şekilde işe yaramaktadır. Tozu tamamen giderir ve haşaratı ve diğer küçük hayvanları püskürtür. EarthZyme de ayrıca, tarlalarda, sebze çiftliklerinde, kahve çekirdeği faaliyetlerinde ve daha bir çok işte ve civarında ortaya çıkan yol tozunu kontrol etmek için kalıcı sürdürülebilir bir çözüm yolu olarak kullanılabilir.   Dust Stop ve EarthZyme’in kullanılmasının maliyet değer oranı, durmadan gelişen şekilde karlı bulunmaktadır.