"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
MANEJLER VE HİPODROM ALANLARI


 

Oldukça uzun bir süredir at yarışları hipodromları, binicilik sahaları, sergiler, rodeolar ve kapalı manejlerdeki toz kirliliği problemi için bir çözüm yolu arzu edilmektedir. Çok sayıda insan sınırlı bir mahalde çeşitli spor olaylarını ve yarışları izlemek için toplanmaktadır. Çakılda, kumda, toprakta ve diğer kaplanmamış yüzeylerde gerçekleşen at yarışları ve diğer faaliyetler sırasında potansiyel olarak büyük ve tehlikeli toz bulutlarını oluşturan çok miktarda toz havaya kalkmaktadır. Bu toz, oyun alanları veya yarış pistleriyle sınırlı alanda kalabalığın ve sporcuların veya katılımcıların solumak zorunda oldukları havayı kirletmektedir. Toz, astım ve çeşitli biçimlerde ciğer rahatsızlıklarıyla bağlantılı maddelerle birlikte zararlı alerji yapıcıları da içermektedir. Kapalı alanlarda toz tutulur ve zararlı tozun tüm alanı kaplamasına neden olacak şekilde toza gidecek yer bırakmamakla birlikte estetik olarak negatif etkilere neden olarak hiçbir yere gidemez. Dust Stop, tam bir toz kontrolü sağlamakla beraber yarış pistleri ve spor faaliyetleri için sert bir zemin sağlamada kullanılır.

PM 2.5 ve PM 10 partikül biçimindeki bu faaliyetler sırasında havaya kalkan toz yalnızca seyircilerin sağlığı için tehlikeli değil, ayrıca faaliyetlerde ve yarışlarda yer alan katılımcılar ve hayvanlar için de tehlikelidir. Tozun katılımcılara olan diğer bir tehlikeli etkisi, toz bulutları havalandığında oluşan belirgin görüş mesafesi kaybıdır. Yarış veya faaliyetin katılımcısı göremediği zaman kendilerinin ve diğerlerinin güvenliğini tehlikeye sokarlar. Benzer bir öneme sahip olarak spor olaylarını izlemeye gelmiş kalabalığın görüş mesafesi de büyük ölçüde engellenecektir.   

Mevcut toz kontrol ürünleri, içerdikleri zehirli kimyasallar nedeniyle bu uygulamalar için kullanışlı değillerdir. Bu kimyasalların atın nallarını yiyip bitirmesi onları pratik olmayan bir çözüm yolu yapmaktadır.  Ayrıca, neticede nefes alacakları hava kaynakları olarak kalan boşluğu kullanan çok sayıda insanın olduğu bu kadar dar bir alanda zehirli kimyasalları kullanmak etik dışıdır.

Dust Stop, kapalı alanlarda / hipodrom alanlarında toz kontrolü ihtiyaçları için mükemmel bir çözümdür. %100 organik maddelerden oluşmuştur, çevreyle dosttur ve alan içerisinde katılımcılar üzerinde ve onların görüşlerinde ters bir etki oluşturmaz. Zehirli bir katkı maddesi olmadığından Dust Stop, atların ayaklarındaki nalları yiyip bitirmez. Dust Stop, alanda bulunan teneffüs edilen havanın kalitesini etkileyen bir ters etkisi olmayacak şekilde kokusuz ve hoş koku çeşitleriyle gelmektedir. Potansiyeli için kullanıldığında Dust Stop, spor faaliyetleri için sert, daha güvenli bir zemin sağlamakla birlikte, önceki toz kontrolüyle ilgili problemleri tamamen ortadan kaldırabilir. Dust Stop, yalnızca çevreyle dost olmakla kalmayıp, ayrıca hayvanlar, katılımcılar ve izleyiciler için şimdiye kadar bilmedikleri temiz havanın güvenilirliğini sunmaktadır.