"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
DİNLENME YERLERİ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ


 

Toz kirliliğinin zararlı etkileri, ciddi solunum hastalıklarının artmasıyla bağlantılı tehlikeli toz partiküllerini soludukları gerçeğinden habersiz insanların boş zamanlarını harcamak için seçtiği çeşitli bölgelerde olabilir.  Dışarıda harcadıkları bu zaman sırasında insanlar taze kirlenmemiş hava soluduklarını zannederler. Ancak, genel inançların aksine bu dinlenme faaliyetlerinin çoğu, insan vücuduna yapancı zararlı toz partikülleriyle kirlenmiş havayı bu suretle veren kullanımlarıyla havaya kalkan asılı partiküllü maddelerden ve sık olarak yüksek sayıdaki bakteriden etkin şekilde etkilenirler.   

Doğal yolları, oyun alanlarını, sahaları, parkları, yürüyüş yollarını, piknik alanlarını, okul bahçelerini, spor yerlerini, karnaval alanlarını, yaya kaldırımlarını ve her tür dış kamu alanlarını kapsayan çevre düzenlemesi ve dinlenme faaliyetlerinden gelen çok sayıda toz kaynağı mevcuttur. Bu yüzeylerin tekrarlı kullanımı, onu teneffüs eden herkes için havayı kirleten çok miktardaki tozu havaya kaldırır. Bu alanlardaki veya civarındaki topraklar, mantar, bakteri, virüsler ve çeşitli tehlikeli alerji yapıcıları içeren insan vücuduna girdiklerinde zararlı olan çeşitli maddelerin izlerini taşıyan asılı partiküllü maddelerin kaynağı olabilir. Bu problemi daha da artıran, bu faaliyetleri yapanların çoğunun bir çok solunum rahatsızlıklarına meyilli olan çocuklar olması gerçeğidir. Bu rahatsızlıklar bazen kalıcı olabilir; sürdürülebilir bir toz kontrol ürününün uygun kullanımıyla engellenebilecek aşırı sağlık faturalarına ve çocuğun yaşamı boyunca devam edecek sürekli hasarlarla neden olabilir.

Asılı partiküllü maddenin etkileri, yalnızca çocuklar tarafından değil tüm yaşlardan insanlar tarafından da hissedilir. Bu mesele, bu faaliyetlerin kullanılma sıklığına göre artış gösterir. Bu kaynaklardan solunduğunda toz, bronşit, kanser, astım, alerjiler ve akciğer rahatsızlıkları sadece bir kaçı olmak üzere solunum rahatsızlıklarına neden olabilir. Bir toz giderici olarak Dust Stop’un kullanımı, asılı partiküllü maddelerin havaya karışmamasını sağlayacak ve bu nedenle insan solunum sistemi tarafından toz partiküllerinin solunmasını engelleyecek şekilde bu toz partiküllerini başarılı bir şekilde kontrol edebilir. Bunun tümü, genel olarak aileler üzerinde ve hiç şüphesiz tüm ülkelerin sağlık sistemi üzerinde ciddi olarak etkilidir.

Bu kaynaklardan gelen tozun çevresi üzerinde de zarar verici etkisi vardır. Havalanan toz bulutları, görünmeyen tozdan bir battaniyeyle her şeyi kaplayarak çevre alanlarda yayılırlar. Bu, toprağı, yüzeyi ve yer suyunu kirletmekle birlikte yeni yetişen ve eskinin yenilenmesi için dost olmayan bir çevre oluşturan bu ev dışı faaliyetlerin bir çoğunu saran bitki örtüsü ve narin ekosistem için kötüdür. Bu süreç, estetik olarak hoşa gitmeyen görünümle birlikte bu sağlıksız faaliyetlerin bir çoğunu oluşturmuştur. Dust Stop’un kullanımı her tür dinlenme faaliyeti için tozdan arınmış bir çevre sağlayarak bu problemleri etkin bir şekilde ortadan kaldırabilir. Dust Stop, herhangi bir dinlenme faaliyeti için uygun şekilde kullanıldığında, bölgede artan karlarla sonuçlanan artan trafik hacmi, daha temiz bir faaliyet ve daha yeşil bir çevre gerçekleşir. Ayrıca EarthZyme de, kesinlikle zehirli katkı maddesi içermez ve %100 organik maddelerden oluşmuş durumda olmakla birlikte, Dust Stop’la aynı toz kontrol etkilerine sahip herhangi bir dinlenme faaliyet alanının yüzeyini kalıcı şekilde sağlamlaştırmak için kullanılabilir.