"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
ÇİFTLİK VE KÜMES HAYVANLARI


 

Dünyada çiftlik ve kümes hayvanları üzerinde toz kirliliğinin zararlı etkileri, ekolojik olarak narin çiftlik alanlarımız ve otlaklarımız çevresindeki yeni yollar arttığından belirgin bir şekilde artmaktadır. Bu yolların gelişmesi, dünyanın çiftlik ve kümes hayvanlarının yetiştiği, ürediği ve beslendiği alanları kirleten toz kirliliği asılı partiküllü madde içerdiğinden halihazırda artmış olan büyük endişelere neden olmaktadır. Bu toz, hayvanlarda çeşitli rahatsızlık ve hastalıkların kaynağı olarak ekonomi üzerinde maliyetli etkilere sahiptir.  Çiftlik hayvanı işletmelerinin çevresinde veya yakınında yolların konumlanmaları nedeniyle toz kirliliğinin etkilerini kontrol etmek şimdiye kadar neredeyse imkansızdı. Buna, dünyanın en son hastalıklarının bir kaç başlangıç noktasının hayvanlardan kaynaklandığı bilinen gerçeği de buna eklenmektedir ve ciddiyet daha da ileri düzeyde artmaktadır. 

Çiftlik hayvanları alanlarındaki ve civarındaki bu yolların kullanılması, PM 2,5 ve PM 10 biçiminde asılı partiküllü madde üretir.Bu çok ince toz partikülleri, yaşam çevresinde havayı, yiyecekleri ve suyu rastgele kirleterek gözden kaybolur. Bunun hayvanların sağlığı üzerinde zarar verici etkisi vardır ve bu, çiftlik hayvanları tehdit altında olan ve sonunda zarar gören çiftçiler tarafından maruz kalınan ekstra tıpla ilgili maliyetler anlamına gelmektedir. Daha da önemlisi, çiftlik ve kümes hayvanları tarafından zehirli toz partiküllerinin yenmesi yediğimiz yiyeceklerin kirlenmesine yol açar. Bu, sırası geldiğinde bütün dünyada insanlar üzerinde çeşitli negatif sağlık etkileri oluşturmaktadır. Dust stop’un standartlarına uyması için ideal şekilde formüle edilen sürdürülebilir toz kontrol ürünün kullanılmasıyla durdurulabilecek bu sürecin dallarını yeni öğrenmeye başladık.

Mevcut toz kontrol ürünleri bazen tozu kontrol edebilmekte, ama maalesef kendi zehirli kimyasallarını içermektedirler. Bu havada asılı partiküllü madde miktarını azaltır, ama kendi kirlilik kaynağı tozun kendisinden daha zararlıdır. Çiftlik hayvanları alanları veya civarındaki yollarda Dust Stop’un kullanılmasının avantajları mukayese edilemez. EarthZyme mükemmel bir çözüm yoludur ve ayrıca zehirli tozların tümünü bastırmakla birlikte bu yolları kalıcı olarak sağlamlaştırmak için kullanılabilir. Dust Stop toz kirliliğinin zararlı etkilerini ortadan kaldırır ve onu çalışmaların içinde doğrudan kullanılacak ideal ürün yapacak ve çiftlik hayvanları ve kümes hayvanlarının kendilerinden havaya kalkan herhangi bir tozu bastırmakla birlikte kesinlikle inorganik maddeler içermez. Dust Stop, %100 biyolojik olarak parçalanabilir ve çevreyle dosttur ve çiftlik ve kümes hayvanları çalışmalarında ve civarında kullanıldığında hiçbir şekilde negatif etkiye sahip değildir. Dust Stop ve EarthZyme’in kullanımıyla kar potansiyelindeki büyük artışı şimdi anlamış olan tarımda ve çiftlik hayvanları çalışmalarında uzman olan kişiler, Dust Stop ve EarthZyme’i bu oldukça rekabetçi işte tavsiye edebilmektedirler.