"Tüm Ürünler tamamen Doğal ve Çevre Dostu Olup Kyoto Protokolüne Dahildir ."
                               Company profile
 
Earthzyme Solüsyon (Toprak Stabilizatörü)


Çalışırken EarthZyme | EarthZyme Kullanımı

Maden Yolları | Ormancılık | Dolgu Alanları, Setler ve Muhafaza Havuzları | İnşaat Kılavuzu

Çok Daha İyi Yollar

 

Çok daha düşük maliyetler

 

EarthZyme, toprağın çalışılabilirliği, karıştırılabilirliği, tutuculuğu ve sıkıştırılması için etkin bir yardımcı olarak özellikle geliştirilmiş benzersiz çok enzimli bir üründür.
EarthZyme, yolların, setlerin, iniş pistlerinin ve bir çok diğer ilgili projelerin inşaatında belirgin bir şekilde sağlamlığı artırır.
EarthZyme tamamen doğal biyolojik olarak ayrışabilen bir üründür. Yaptığı eylemler sayesinde belirgin şekilde daha düşük mekanik etkiyle sıkıştırma için daha büyük yoğunluk elde etmeyle sonuçlanacak şekilde toprağın fiziksel ve kimyasal özelliklerini değiştirir ve artırır.
EarthZyme, toprağın gücünü ve dayanıklılığını artırmak, düşük inşaat maliyetlerine imkan sağlamak, daha az bakım ve daha fazla yol performansı için uygun ve düşük maliyetli bir yöntem sunmaktadır.
EarthZyme, daha uzun süre toz olmayan bir çevre sağlamak için toz partiküllerini bir arada tutan artınsal (katyonik) eylemlere sahiptir. Çalkalamaya ihtiyaç olmadan suda asılı kalır ve standart su püskürtme donanımıyla herhangi bir uygulamada kolaylıkla kullanılır.“Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendinizde olması gerekir.”
-Mohandes Karamchand Gandhi (1869-1948)ir.”

 

 

EarthZyme, güçlü ve çok sert bir zemin oluşturmaktadır. Bu, artık çok sert dayanıklı olan yol zemininden küçük bir parça almak için kullanılmak zorunda kalınan elmas uçlu beton testeresidir.

1. KAPLAMASIZ YOLLAR VE OMUZ İŞLEMİ
EarthZyme
, normalde uygun olacağından daha yüksek kil içeriği ve PI kullanılarak kaplamasız yollarda kullanıldığında daha güçlü, yoğun döşeme oluşturur. Su tutma safhasında EarthZyme’in ilave edilmesiyle yapılan son dört yılın üzerindeki denemeler, kaplamasız yol bakımının belirgin bir şekilde azaldığını, daha az toz oluştuğunu ve kırma taşların yeniden taban oluşturmadan önce iki yıl daha uzun dayanabileceğini göstermiştir. Tüm bu gelişmeler para tasarrufu ve kaplamasız yollardaki güvenliği sağlamaktadır. Bir çok kullanıcı vergi mükelleflerinden tatminkar raporlar almıştır.

2. ALT KATMAN
EarthZyme’in etkileri, doğal durumdaki kil malzemesi üzerinde en çoktur. Doğal alt katmanlara uygulandığında CBR’de %30 - %40 artışa ulaşılır. Aynı sıkıştırma etkisi için %4 - %5 yoğunluk artışı ve O.M.C. ve PI’nin her ikisinde azalma oluşabilir.Toprağın mukavemetindeki bu gelişmeler, dışarıdan getirilen kırma taş ve nakliye maliyetinde önemli bir azalmaya neden olur.

3. TABAN İŞLEMİ
Taban işlemi malzemesinin yüksek kalitede olmadığı ve PI’ın (kil içeriği) çok yüksek olduğu yerlerde, EarthZyme toprağın fiziksel özelliklerini uygun kaplama standartlarına getirmek için kullanılabilir. Taban malzemeleri geliştirilerek önemli tasarruflar sağlanabilir.

4. KİREÇ VE ÇİMENTO SAĞLAMLAŞTIRMASI
EarthZyme kireç veya çimentoyla kullanıldığında, bunların miktarlarını %50 düşürerek etkilerini yeterli miktarda artırır. EarthZyme ile kireç ve çimentonun etkileri, %50 azalabilecek uygulama oranı anlamına gelmektedir.

          BU BİRLEŞİMİN FAYDALARI ŞUNLARDIR:
          a) Katkı maddelerinin maliyetinde azalma.
          b) EarthZyme yoğunluğu yüksek tutar.
          c) EarthZyme çalışılabilirlik konusunda yardımcı olur. Bazı durumlarda döner çapa gerekmez.
          d) Sıkıştırmanın yoğunluk özelliklerine uymasını sağlayacak şekilde EarthZyme / çimentonun sertleşme zamanını geciktiren şeker içerir.

UYGULAMA
Uygulama oranı, işlem yapılacak toprağın hacmine göre etki yapar. Optimum nem içeriğine ulaşmak için gereken su hacmi bu formülün bir parçası değildir.
EarthZyme miktarı için standart formül aşağıdaki gibidir: Bir litre EarthZyme (0.26 galon), 35,5 m3 sıkıştırılmış toprakta işlem yapar.

FORMÜL
Döşemenin uzunluğu x döşemenin genişliği x uygulamanın derinliği - bölü uygulama Oranı = litre olarak gerekli EarthZyme miktarı.

B G D
örneğin, 1000m (3300 ft) x 7m (23 ft) x 0.100m (0.33 ft) bölü 35.5 (4725) Uyg. oranı = 20 litre (5.3 galon).


Minimum Donanım Gereksinimi

 

Motorlu Kazıyıcılı Greyder          

                   Su Kamyonu

Titreşimli Sıkılaştırıcı             

            Lastik Tekerlekli Silindir
 
İsteğe Bağlı, Tavsiye Edilen Donanım
 

Püskürtücülü Karıştırıcı              

                      İğneli Silindir
 
UYGULAMA
İlk olarak istenilen uygulama derinliğinde döşemenin kazınması gerekir.
Daha sonra toprağa katkı maddesini mümkün olduğunda toprağa ekleriz. Ürün su kamyonuyla uygulanır. Normalde malzemeyi optimuma getirmek için tahmini dört geçişe ihtiyacınız varsa, bu durumda katkı maddesini günün ilk iki geçişine ekleriz. Daha sonra yalnızca su kullanılır.İşin püf noktası katkı maddesinin işlem görecek alana eşit olarak dağıtılmasıdır.
Sonraki aşama karıştırmadır. Bu, tarayarak karıştırma veya döner çapa veya diğer benzer tür makineyle kolayca yapılabilir.
EarthZyme eklemeden önce su kamyonunun doldurulması önerilmektedir. Bu, karışımın yüzey gerilimini düşürücü madde içeriğine bağlı olarak köpürmesini engeller.
Aşırı ıslanmayı engellemek için ayrıca optimum nem içeriğinin izlenmesi gereklidir. Katkı maddesi ıslatılabilirlik, çalışılabilirlik, nüfuz etme oranını artıracak, böylece optimuma daha erken ulaşmamızı sağlayacaktır.
EarthZyme, normal mevcut inşaat prosedürleriyle uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünün 7 günlük bir sertleşme süresi vardır, bu nedenle ürünün toprağa eklenmesi, sertleşme veya bozulma korkusu olmaksızın döşemeyi yapmadan bir gün önce toprağa eklenebilir.

 
“Bugün dünyada mevcut olan problemler onları oluşturan düşünce seviyesiyle çözülemez".
-Albert Einstein